Soudržnost, spravedlnost, pravda!
Prosím, abyste se milovali,
dobrých násilím tlačiti
nedali a pravdy
každému přáli.

Přišel jsem do Kostnice... Proste tedy Boha, aby mi dal stálost, protože mnoho protivníků a silných povstává proti mně... Ale ničeho z toho se nebofím, ani neobávám, doufaje, že po veliké bitvě bývá veliké vítězství a po vítězství větší odměna a větší zahanbení pronásledovatelů.
List M.].Husa z Kostnice

R.Pachman jako M.J.H.
R.Pachman jako M.J.H.
Oratorium Mistr Jan Hus, které v komorní verzi přednesl jeho autor Richard Pachman, zaplnilo modlitebnu Husova sboru do posledního místa. Farářka Hana Slavíková, která si skladatele, zpěváka, malíře a spisovatele velice váží a považuje ho za svého mladého přítele, z toho měla opravdovou radost.

Vždyť akce určené nejširší veřejnosti, které jí pomáhá realizovat Michal Kotrba, pořádá farní sbor Církve československé husitské teprve krátkou dobu. Oba pak byli spokojeni, jak moc posluchače oslovil tento malý živě zpívaný koncert doprovázený známými i méně známými informacemi o Janu Michalově, který si podle místa původu říkal Jan Hus. Když paní farářka Richarda Pachmana vítala, řekla posluchačům jen: „Poslouchejte srdcem, protože Mistr Jan Hus je hudba psaná srcem“. Všichni jsme rádi poslechli a dali jsme jí zapravdu. I Zlatuše Rybářová, která původně chtěla přijít inkognito, jako řadový posluchač, a poslechnout si aspoň část koncertu v klidu, než ji zavolají povinnosti. Nakonec stejně „pracovala“, protože se Richard Pachman zmínil o tom, že má připravenu i pásmo přístupné školní mládeži. A to nemohla místostarostka kompetentní pro školství a kulturu minout bez povšimnutí.

p2
p2
 
p3
p3
 
p4
p4
 
p5
p5
 

Zdroj: http://www.praha12.cz/jana-husa-poslouchejte-srdcem/d-29235

 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit

Kalendář akcí

září 2023
Po Út St Čt So Ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Události

Žádné události

Komentáře

Mapa událostí
loaderPartneři projektu

reformace konstanz koncil stredovek ccsh 60 Hus banner

Uvedená práce (obsah) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora licenci 3.0 Česko, práva CČSH

Powered by OpenSys