Soudržnost, spravedlnost, pravda!
Prosím, abyste se milovali,
dobrých násilím tlačiti
nedali a pravdy
každému přáli.

Přišel jsem do Kostnice... Proste tedy Boha, aby mi dal stálost, protože mnoho protivníků a silných povstává proti mně... Ale ničeho z toho se nebofím, ani neobávám, doufaje, že po veliké bitvě bývá veliké vítězství a po vítězství větší odměna a větší zahanbení pronásledovatelů.
List M.].Husa z Kostnice

Mandát a historie komise

Komise Církve československé husitské k jubilejnímu roku 2015 byla založena Ústřední radou CČSH. Její první zasedání se uskutečnilo 23. 2. 2012.

Mandát komise

Komise má na starosti celkovou koncepci projektu Husovského trienia i dílčí kroky projektu. Úkolem komise je též mapovat plánované aktivity k Husovu jubileu, propojovat je a koordinovat v CČSH a s dalšími církvemi a organizacemi, které se výročím tips for writing a compare and contrast essay budou zabývat v ČR i ve světě. Funkce komise je rovněž iniciační a to jak uvnitř církve, tak navenek.

Z podnětu komise bylo v Betlémské kapli 6. 7. 2012 při slavnostních bohoslužbách s připomínkou 597. upálení M. J. Husa vyhlášeno Husovské trienium.

Komise na svém 1. zasedání zvolila motto a heslo Husovského trienia.
Motto:Prosím vás, abyste se milovali, dobrých násilím tlačiti nedali a pravdy každému přáli." (Husův dopis z Kostnice „Celému českému národu")

Heslo: Soudržnost, spravedlnost, pravda.

Komise vyzvala všechny své náboženské obce CČSH a její další složky (diecéze, instituty apod.) k pořádání akcí k Husovskému jubileu a jejich registraci v rámci Husovského trienia.

Komise iniciovala spuštění webových stánek www.hus2015.cz (k 26. 2. 2013 v rámci slavnostní prezentace publikace, kterou CČSH k Husovskému trieniu vydává pod názvem: Mistr Jan Hus v proměnách času a jeho poselství víry dnešku (Praha, CČSH, 2012).

Komise podporuje projekt Studenti čtou Husa.

Složení komise

Členové komise se dělí o přípravu podkladů k projektu. Administrativní asistenci komisi poskytuje Odbor pro vnější vztahy Úřadu Ústřední rady CČSH.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit

Kalendář akcí

únor 2024
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29

Události

Žádné události

Komentáře

Mapa událostí
loaderPartneři projektu

reformace konstanz koncil stredovek ccsh 60 Hus banner

Uvedená práce (obsah) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora licenci 3.0 Česko, práva CČSH

Powered by OpenSys