Soudržnost, spravedlnost, pravda!
Prosím, abyste se milovali,
dobrých násilím tlačiti
nedali a pravdy
každému přáli.

Přišel jsem do Kostnice... Proste tedy Boha, aby mi dal stálost, protože mnoho protivníků a silných povstává proti mně... Ale ničeho z toho se nebofím, ani neobávám, doufaje, že po veliké bitvě bývá veliké vítězství a po vítězství větší odměna a větší zahanbení pronásledovatelů.
List M.].Husa z Kostnice

b_160_120_16777215_0_0_images_2013_P6297808.jpgPražský biskup Církve čs. husitské požehnal na Krakovci účastníkům cyklo – tour Tábor – Kostnice 2013

V čele se starostou Tábora Ing. Jiřím Fišerem vyrazili účastníci cyklo – tour 2013 po stopách M. J. Husa do partnerského města Kostnice, které si připomíná každoročně u Husova kamene jeho upálení.

Již k první etapě sedmidenní tour se přidal i pražský biskup Církve československé husitské ThDr. David Tonzar, Th.D., který však do cíle první etapy – nedaleko hradu Karlštejn - dorazil na kole z Prahy. K cyklo - tour se připojil i druhý den, kdy se s účastníky sešel na hradu Krakovec, odkud M. J. Hus vyšel na svou pouť do Kostnice, jak připomíná i jeho socha nedávno zde umístěná. Společně se s účastníky pomodlil a požehnal jim na další cestu, k níž se ještě připojil do cíle druhé etapy u kláštera v Plasech.

Účastníci cyklistické poutě z Tábora do Kostnice jedou každý den kolem 100 km, někteří si s sebou vezou i vše potřebné na cestu i přespání. Na místo by měli dorazit 5. července. Kostnická radnice naplánovala, že jim vyjede 5. července naproti. V den svátku M. J. Husa 6. července se cyklisté zúčastní pietního aktu u Husova kamene, kde se opět setkají i s pražským biskupem D. Tonzarem, který zde vystoupí po boku primátora města Kostnice pana Uli Burchardta a dalších řečníků. Společně se nejen všichni účastníci cyklistické pouti a pietního aktu z Čech, Německa a Švýcarska (zurišské farnosti M. J.Husa) setkají na závěr při Česko – německé slavnosti organizované Německo – českým spolkem v Kostnici.

Město Kostnice, která se připravuje na 600. výročí Kostnického koncilu, podepsalo v minulém roce na svátek M .J. Husa, kdy bylo zahájeno Husovské trienium, Memorandum o porozumění s Církví československou husitskou a též s Pražskou diecézí této církve. Memorandum vyjadřuje zájem o vzájemnou spolupráci při 600. jubileu M. J. Husa. /viz www.hus2015.cz/

Obrázky ze slavnostního výjezdu cyklo-tour najdete v galerii.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit

Kalendář akcí

červenec 2024
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Události

Žádné události

Komentáře

Mapa událostí
loaderPartneři projektu

reformace konstanz koncil stredovek ccsh 60 Hus banner

Uvedená práce (obsah) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora licenci 3.0 Česko, práva CČSH

Powered by OpenSys