Soudržnost, spravedlnost, pravda!
Prosím, abyste se milovali,
dobrých násilím tlačiti
nedali a pravdy
každému přáli.

Přišel jsem do Kostnice... Proste tedy Boha, aby mi dal stálost, protože mnoho protivníků a silných povstává proti mně... Ale ničeho z toho se nebofím, ani neobávám, doufaje, že po veliké bitvě bývá veliké vítězství a po vítězství větší odměna a větší zahanbení pronásledovatelů.
List M.].Husa z Kostnice

Memorandum
o spolupráci

mezi Společenstvím měst s husitskou minulostí a tradicí,
zastoupeným RNDr. Ivo Rubíkem, předsedou Společenství

a

Církví československou husitskou,
zastoupenou ThDr. Tomášem Buttou, patriarchou

V roce 2015 bude uctěna osobnost velkého českého učence, učitele a rektora Univerzity Karlovy, kazatele a reformátora Mistra Jana Husa.
Společenství měst s husitskou minulostí a tradicí (dále Společenství) a Církev československá husitská (dále CČSH) ujednávají vzájemnou spolupráci v rámci svých projektů k 600. pamětnímu dni Jana Husa.

1. Společenství bude realizovat u příležitosti Husova pamětního dne projekt „Husitská kulturní stezka", který propojí jednotlivá členská města a všem zájemcům přiblíží život a dílo Jana Husa a historii husitství. Do Husitské kulturní stezky bude napojen rodný dům M. Jana Husa v Husinci, který má tč. ve správě CČSH. CČSH plánuje nabídnout poutníkům a dalším zájemcům také průvodcovství po stopách Jana Husa po Praze formou klasického průvodcovstí nebo s QR kódy pro smart mobilní telefony. CČSH bude podporovat dle svých možností projekt Husitská kulturní stezka a bude o něm informovat na svých webových stránkách www.Hus2015.cz a popř. i v dalších propagačních materiálech. Společenství bude dle svých možností také informovat o nabídce CČSH na svých webových stránkách a popř. v dalších propagačních materiálech.

2. CČSH bude k uctění památky J. Husa v rámci „Husovského trienia", které vyhlásila 6.7.2015 k vrcholnému datu 6.7.2015, pořádat v letech 2013-2015 řadu akcí a projektů. CČSH bude o nich Společenství informovat, Společenství bude uveřejňovat poskytnuté informace na svých webových stránkách a nabídne jejich zveřejnění i na webových stránkách jednotlivých členských měst. Oba partneři budou spolupracovat i v oblasti tiskové. Zprávy, které o akcích Společenství CČSH obdrží, budou otiskovány v Českém Zápase, který bude Společenství stejně jako další příležitostné tiskoviny zasílán k propagaci.

3. CČSH nabízí v rámci Husovského trienia uspořádat ve spolupráci s členskými městy Společenství tematické přednášky, koncerty a představení komorní verze oratoria Mistr JAN HUS od Richarda Pachmana. CČSH nabízí pedagogům a studentům členských měst účast na projektu „Studenti čtou Husa" (2013-2015). Společenství a jeho členové budou podle svých možností projekty Husovského trienia podporovat.

4. Oba partneři přispějí k uctění památky Jana Husa také reklamou putovní výstavě „Jan Hus 1415 a 600 roků poté" (autorský kolektiv: Mgr. Jakub Smrčka, ThD., PhDr. Jan Kalivoda, Mgr. Jan Adámek). Členové Společenství budou v případě zájmu prezentovat danou putovní výstavu ve svých městech. Paralelně k tomu se bude CČSH snažit ukázat veřejnosti putovní výstavu ve svých náboženských obcích, příp. dalších vhodných prostorách CČSH.

5. Společenství a CČSH se dohodly k vzájemnému umístění svých log a bannerů na webových stránkách.

6. Oba partneři budou nabízet v průběhu Husovského trienia spolupráci na dalších akcích a projektech s tematikou, vztahující se k Janu Husovi a husitství.

Memorandum bude možné po vzájemném souhlasu doplnit.

24.1.2013

RNDr. Ivo Rubík
Společenství měst s husitskou minulostí a tradicí

Dr. Tomáš Butta
patriarcha Církve československé husitské

v zastoupení: i.V.:
Doc. ThDr. David Tonzar, Th.D., biskup pražský


Strana 1
Strana 1
Strana 2
Strana 2
Strana 3
Strana 3
Strana 4
Strana 4

 

 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit

Kalendář akcí

červen 2024
Po Út St Čt So Ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Události

Žádné události

Komentáře

Mapa událostí
loaderPartneři projektu

reformace konstanz koncil stredovek ccsh 60 Hus banner

Uvedená práce (obsah) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora licenci 3.0 Česko, práva CČSH

Powered by OpenSys