Soudržnost, spravedlnost, pravda!
Prosím, abyste se milovali,
dobrých násilím tlačiti
nedali a pravdy
každému přáli.

Přišel jsem do Kostnice... Proste tedy Boha, aby mi dal stálost, protože mnoho protivníků a silných povstává proti mně... Ale ničeho z toho se nebofím, ani neobávám, doufaje, že po veliké bitvě bývá veliké vítězství a po vítězství větší odměna a větší zahanbení pronásledovatelů.
List M.].Husa z Kostnice

Plzeňská diecéze Církve československé husitské realizuje, s finanční podporou Krajského úřadu Jihočeského kraje v rámci jeho programu jižní Čechy husitské, grant Mistr Jan Hus v keškách – Cesta mistra Jana Husa.

Cílem tohoto projektu je připomenout široké veřejnosti, turistům a geokešerům letošní kulaté výročí 600 let od upálení Jana Husa. Po Jihočeském kraji jsme rozmístili na zajímavých a krásných místech, možná spojených s Janem Husem, jedenáct nových schránek. Jejich obsahem jsou, kromě lockbooků a informací, i unikátní mince - geocoins, v každé schránce jiné. Za předložení těchto šesti různých mincí získá jejich nálezce volný vstup doHusitského muzea v Táboře (partnera projektu) a krásnou ikonu Svatých mučedníků kostnických od Mgr. Ing. Jany Baudišové (do vyčerpání zásob). Projekt volně navazuje na probíhající fotosoutěž Mistr Jan Hus objektivem, která mapuje místa výskytu památníků a připomínek Jana Husa v České republice.an Hus v keškách – Cesta mistra Jana Husa.

Bližší informace ráda poskytne koordinátorka projektu, Lenka Hanusová, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit

Kalendář akcí

únor 2024
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29

Události

Žádné události

Komentáře

Mapa událostí
loaderPartneři projektu

reformace konstanz koncil stredovek ccsh 60 Hus banner

Uvedená práce (obsah) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora licenci 3.0 Česko, práva CČSH

Powered by OpenSys