Soudržnost, spravedlnost, pravda!
Prosím, abyste se milovali,
dobrých násilím tlačiti
nedali a pravdy
každému přáli.

Přišel jsem do Kostnice... Proste tedy Boha, aby mi dal stálost, protože mnoho protivníků a silných povstává proti mně... Ale ničeho z toho se nebofím, ani neobávám, doufaje, že po veliké bitvě bývá veliké vítězství a po vítězství větší odměna a větší zahanbení pronásledovatelů.
List M.].Husa z Kostnice

M.J.H. v médiích

pecet mjhMilí čtenáři, posluchači a diváci,

v této sekci naleznete odkazy na texty, články, zprávy audio či videozáznamy uveřejněné na zpravodajských či jiných internetových portálech, tištěných či vysílaných médiích (rozhlas, televize), vztahující se k M. J. Husovi.

A to ať již k jeho životu, myšlení, učení, či tzv. druhému životu, tj. jak byl a je vnímán až do současnosti.

 

Kromě příspěvků br. patriarchy, pražského biskupa, poslance pana Haška a přednášek Prof. PhDr. Čorneje, DrSc. a Prof. ThDr. Kučery pronesených v březnu 2013 na slavnostím setkání k výročí T.G.M. v Poslanecké sněmovně, naleznete ve sborníku i doplněnou zajímavou studii PhDr. Šmída, Ph.D., dále slovo br. patriarchy k přípravám Husovského jubilea v r. 2015 a slovo závěrem PhDr. Nytrové o dějinném vědomí. Sborník je doplněn i malou obrazovou přílohou. Kdo by chtěl mít sborník v oficiální vazbě, nechť se obrátí na nakladatelství Blahoslav a připraví si 40,- . 

pdfHus a Masaryk_Sbornk2013.pdf

Mapa událostí
loaderPartneři projektu

reformace konstanz koncil stredovek logo Hus banner

Uvedená práce (obsah) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora licenci 3.0 Česko, práva CČSH

Powered by A.D.